BKK kérdőívkitöltése

Én kitöltöttem, kaptak ám hideget, de hátha javul a helyzet, de legfontosabb lenne, hogy ne kietlen üres zöld területeket készítsünk, hanem egy valóban jobb várost, amihez igen kell a „büdös” autó is, parkolóhely is (ha jönnek a lakásba szerelők), kell kerékpározási lehetőség is (de szabály betartás is, akkor ott menjen ám mindenki, nem az autósok és gyalogosok között), kell gyalogos rész, fákkal, virágokkal, kiülővel, boltokkal. Van szomszéd, ahol így csinálják, tehát működik – ja, hogy ott csak egyetlen bevásárlóközpont van a városba – hát akkor tessék ezt megoldani, kedvezményes bolt nyitással, bolt fenntartással, adózással, felújítással. Lehet egy kellemes tavaszi/nyári/őszi napokon én is sétálnék ilyen utcában.

Töltsd ki, ötletelj, reméljük hallgatnak ránk:

https://bkk.hu/dontsunk-kozosen/tarsadalmi-egyeztetes-a-nagykoruti-bringasztrada-tervezeserol.13381/?fbclid=IwY2xjawGIZVdleHRuA2FlbQIxMAABHUSIFn_9OmnSwT6u4s40jEKUdGcz_4nqJorNmCM1X_P5VPbfb8iWJI__ww_aem_pgRK_J2F7cP3-Dk_-Yh_BQ

BKK oldaláról:

Társadalmi egyeztetés a Nagykörúti Bringasztráda tervezéséről

Meghirdetett javaslat

Meghirdetett javaslat címeTársadalmi egyeztetés a Nagykörúti Bringasztráda tervezéséről
Közzététel időpontja2024.10.25. 10:10
Véleményezés kezdete2024.10.25
Véleményezés vége2024.11.30

A következő években nem csak a régi fényét nyerheti vissza, hanem egy modern, XXI. századi belvárosi emblematikus főútként születhet újjá a Nagykörút a Nyugati pályaudvar és Boráros tér között. Mindez a 2020-ban kialakított kerékpársávok fejlesztésével, a közterületek rendezésével és a biztonságos közlekedés feltételeinek javításával lesz elérhető Pest egyik legmeghatározóbb útvonalán.

A fejlesztés túlmutat a közlekedésen. Legfőbb célja, hogy egy élvezhetőbb, zöldebb és biztonságosabb útvonal jöjjön létre, amely a városon csak áthaladó autóforgalom kiszolgálása helyett a helyiek igényeit és elvárásait helyezi előtérbe, a biztonságos kerékpársávoknak, a gyalogosok elsőbbségét biztosító fejlesztéseknek, valamint a zöldebb és felújított közterületeknek köszönhetően. Cél, hogy az útvonal mentén kellemesebb legyen gyalogolni, minden korosztályú, és tapasztalati szintű ember számára vonzóbb legyen kerékpározni, valamint minőségi környezetben lehessen helyben több időt tölteni, kikapcsolódni, vásárolni. A Nagykörút fejlesztése kapcsán az egyik legnagyobb lépés, a rendelkezésre álló közterület újra osztása a kerékpársávok kijelölésével már 2020-ban megtörtént, most meglévő infrastruktúra fejlesztésére kerül sor, így az egyes közlekedők rendelkezésére álló tér és kapacitás nem fog változni a mostani állapotokhoz képest. A projekt keretén belül rendezzük a parkolási és rakodási viszonyokat, illetve kényelmesebbé és biztonságosabbá tesszük a gyalogos és kerékpáros közlekedést is.

Látványterv a Nagykörúti bringasztrádáról

A beruházás előkészítése az Európai Unió társfinanszírozásával, a Területfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) programnak köszönhetően valósul meg. A fejlesztés tervezése és a közlekedést érintő fejlesztés megvalósítása az uniós forrás rendelkezésre állása esetén kezdődhet meg. A kérdőív kitöltése 10-15 percet vesz igénybe és november 30-ig lehet kitölteni.

Forrás: BKK.hu, 2024.10.29.

Korábban Informatika, majd Digitális Kultúra tanárból IT Biztonsági munkatárs lettem, akit érdekelnek a technológiai újítások és azok alkalmazása, mind hétköznapi, mind biztonsági szempontból.